Chcesz mieć renomę – dbaj o higienę!

Rosnąca ilość salonów urody sprawia, że pojawia się coraz większa konkurencja między nimi. To z kolei sprawia, że salony zaczynają walczyć i wręcz wyrywać sobie klientów. Pojawiają się innowacyjne i coraz bardziej wymyślne metody zabiegów, coraz niższe ceny i szereg udogodnień. Warszawskim kosmetyczkom nie brakuje pomysłów, aby przyciągnąć klientów i zatrzymać ich dla siebie.
Cokolwiek by się nie robiło, nasz salon kosmetyczny (Warszawa – swiaturody.com) nie zyska sławy jeżeli nie będzie w nim czysto. Higiena i porządek to podstawa – to wiadoma rzecz. W miejscach takich wykonuje się dużo inwazyjnych zabiegów, które muszą być wykonane w sterylnych warunkach, dlatego też większość salonów urody w Warszawie robi raz na jakiś czas sterylizację i dezynfekcję.

Skóra jest częścią ciała, na której mieści się bardzo dużo bakterii, wirusów i grzybów, jednocześnie jest to obszar najczęściej poddawany zabiegom w salonach kosmetycznych, dlatego też o zakażenie jest bardzo łatwo. Bardzo często dochodzi do zakażeń skóry, ponieważ pracownica salonu nie zdezynfekowała grzebienia, szczotki czy i innych narzędzi kosmetycznych lub fryzjerskich. Pracownicy i wszystkie osoby mające styczność z narzędziami powinny mieć robione okresowe badania.

Aby mieć porządek w narzędziach, kosmetyczki w Warszawie często dzielą je na 3 grupy w zależności od ryzyka zakażenia i inwazyjności. Dzięki temu ich segregacja i czyszczenie jest łatwe. Dobra i efektywna dezynfekcja wymaga przestrzegania kilku bardzo ważnych zasad (https://www.portalbhp.pl) Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni środek. Narzędzia i wszystkie materiały przeznaczone do czyszczenia i sterylizacji powinny być w całości zanurzone w preparacie do tego przeznaczonym oraz trzymać je tak długo jak zaleca producent. Po wyjęciu z naczynia narzędzia należy umyć w gorącej i przegotowanej wodzie a następnie wysuszyć jednorazowymi ręczniczkami.

Drobiazgowe dbanie o czystość i higienę w salonie częściej przyciąga klientów niż skomplikowane i wymyślne ozdoby. Osoby przychodzące do salonu urody chcą mieć przede wszystkim świadomość, że wszelkie zabiegi zostaną wykonane w higieniczny i czysty sposób. Niestety, bardzo dużo takich miejsc jak salony fryzjerskie nie przestrzegają tych zasad. Często zatem spotykamy sytuację, gdzie pani z klienta na klienta nawet nie myje nożyczek pod bieżącą wodą. To z kolei skutkuje szeregami chorób skóry głowy, stanami zapalnymi a nawet łysieniem. W takiej sytuacji klient ma pełne prawo domagać się od takiego salony odpowiedniego zadośćuczynienia.

4 comments

 1. lola pisze:

  teraz to już chyba nie ma z tym problem u kosmetyczek, dba się o dezynfekcję

 2. Keria pisze:

  Zdarzyło mi się trafić do salonu piękności, w którym na podłodze plątały się ścięte włosy, a okna nie były myte chyba od początku istnienia miejsca. Jak szybo weszłam, tak szybko wyszłam. Teraz w pierwszej kolejności zwracam uwagę na czystość i porządek- to najlepsza wizytówka salonu.

 3. eleonora pisze:

  Racja, jak Cię widzą tak Cię piszą!

 4. Nicola pisze:

  Takie salony to już raczej rzadkość, pojedyncze przypadki, ale to prawda – zdarzają się. Ja jak przypadkiem trafiłam do takiego salonu zrobiłam to, co Keria i też zaraz opuściłam to miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>