Najlepszy czas na zabiegi upiększające

Wiele zabiegów kosmetycznych największą skuteczność przynosi wykonywane w cyklach czy też wiąże się z ograniczeniami, powodowanymi na przykład przez uwrażliwienie skóry na słońce i ryzyko przebarwień. Dlatego też przyjmuje się, że okres zimowy jest najlepszy na wizyty u kosmetyczki lub dermatologa.

Od października, kiedy nasza skóra nie nosi już śladów świeżej opalenizny, do marca, kiedy nie jest jeszcze wystawiona na intensywne promieniowanie słoneczne, możemy wykonać praktycznie każdy zabieg na twarz czy ciało. Warto pamiętać, iż mimo wszystko, nawet w zimie i w dni pochmurne, wskazane jest stosowanie ochrony w postaci kremów z filtrami UV na twarz i szyję. Im głębsze warstwy skóry zostały naruszone, tym restrykcyjniej należy przestrzegać konieczności ochrony.

W okresie zimowym możemy stosować każdy rodzaj peelingu. Jedne wymagać będą odstępów nawet 28 dni, inne zaledwie tygodnia. Każdy jednak zabieg ze złuszczającymi skórę kwasami czy enzymami rezultaty w postaci spłycenia blizn, zmarszczek, zmniejszenia przebarwień i trądziku przyniesie najlepsze, jeżeli zostanie wykonany co najmniej kilka razy. Rzeczywiście od pierwszego zastosowania skóra będzie gładsza i świeższa, jednak uporanie się z jej problemami zająć może trochę czasu.

Podobnie mikrodermabrazja [więcej informacji na https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikrodermabrazja] , czyli mechaniczne złuszczanie naskórka za pomocą powietrza pod ciśnieniem z kryształkami diamentu, świetnie sprawdzi się w kilku powtórzeniach. I podobnie jak peeling chemiczny czasowo pozbawia skórę jej warstwy ochronnej, stąd większa wrażliwość na promieniowanie słoneczne. W obecnych czasach niejeden salon kosmetyczny ma ofertę promocyjną na pakiety zabiegów wykonywane w serii.

Czas od jesieni do wczesnej wiosny do również dobry okres na zabiegi laserowe, takie jak depilacja, wymagająca zwykle 3-5 powtórzeń dla pełnego efektu. Nie tylko mamy tu do czynienia z ryzykiem przebarwień, kiedy skórę świeżo po zabiegu wystawimy na działanie słońca. Także opalenizna utrudniać może uzyskanie efektów, lepiej więc poczekać, aż zejdzie. Laser kosmetyczny dawniej był zarezerwowany dla medycyny estetycznej. Dziś jednak urządzeniem bezpiecznie posłużyć się może wykwalifikowana kosmetyczka – Bydgoszcz ma niejeden gabinet oferujący laserową depilację [więcej informacji na https://swiaturody.com/bydgoszcz,kosmetyczka,9.html].

Warto pomyśleć zawczasu o zabiegach, jakie chcemy wykonać oraz ich kosztach, aby zaplanować to właśnie na zimę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>