Dużo osób zastanawia się nad tym, gdzie można znaleźć bezpłatną pomoc psychologa, terapeuty i psychiatry. Okazuje się bowiem, że nie trzeba od razu udawać się na płatne konsultacje. Musisz wiedzieć, że w Polsce istnieje kilka rodzajów przychodni i ośrodków, gdzie otrzymamy profesjonalną pomoc i doradztwo w przypadku kryzysu psychicznego. Poniżej znajdziesz krótki poradnik, dotyczący tego gdzie najlepiej szukać bezpłatnej pomocy od psychologa. Przeczytaj go koniecznie!

Nie wstydźmy się mówić

Zacznijmy od tego, że często w pewnym momencie naszego życia stwierdzamy, że trudności i problemy, które nas spotykają są ponad miarę naszych sił, że nie jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Bywa, że czasem nie dajemy sobie rady z mętlikiem w naszych głowach, nie potrafimy ułożyć sobie satysfakcjonujących relacji z innymi ludźmi, mamy obniżony nastrój, nic nas nie cieszy, mamy problemy w pracy i w życiu rodzinnym, jesteśmy ciągle zestresowani. Po prostu mamy poczucie piętrzących się trudności, towarzyszącego nieustannie lęku czy zmęczenia, co odbija się na naszym funkcjonowaniu w wielu dziedzinach życia, niejednokrotnie bardzo je utrudniając. Zamykamy się w sobie i wstydzimy się o tym mówić. Nie ma nic bardziej mylnego!

Najwyższa pora udać się do psychologa

Bardzo często jest to moment, który wiele osób lekceważy licząc, że „jakoś się ułoży”, czasem Ci bardziej odważni, zwracają się o pomoc do rodziny czy przyjaciół. Zwykle jednak doświadczamy, takich kryzysów z którymi trudno jest sobie poradzić samemu, a bliscy mimo szczerych chęci nie są wstanie nam pomóc. To właśnie w takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc do osób zawodowo zajmujących się pracą z ludźmi w trudnych dla nich okresach, specjalistów w dziedzinie pomocy psychologicznej, czyli do psychologa lub psychoterapeuty.

Pomoc psychologa w Polsce

Musimy jednak pogodzić się z tym, że niestety korzystanie z pomocy psychologicznej w naszym kraju wciąż jeszcze obarczone jest piętnem, choć ta sytuacja na pewno zmienia się na lepsze. Powszechny dostęp do ośrodków psychoterapeutycznych, kampanie społeczne na rzecz promocji zdrowia psychicznego i poprawy jakości życia wpływają, że nasza świadomość w tym obszarze zmienia się. W związku z tym warto szerzyć i udostępniać informacje o miejscach w których w trudnych sytuacjach i momentach życiowych można szukać dla siebie pomocy i że warto o taką pomoc prosić. Dlatego, aby znaleźć pomoc psychologiczną w swojej okolicy kliknij na poniższy link, następnie wpisz miejscowość lub województwo w którym mieszkasz oraz rodzaj problemu, z którym się borykasz, a pojawią się ośrodki pomocowe z danego regionu. Link:www.porozumienie.niebieskalinia.pl