Zabiegi stomatologii estetycznej

Coraz więcej pacjentów interesuje się zabiegami zaliczanymi do stomatologii estetycznej, czyli mającymi na celu przede wszystkim dobry wygląd naszych zębów. Jest to niezwykle szeroki zakres rozwiązań, które pomogą i w przypadku drobniejszych problemów, takich jak żółte szkliwo czy też przebarwienia, ale także bardzo złożonych – jak na przykład mocne uszkodzenia lub też całkowity brak zębów. Należy pamiętać przede wszystkim o tym, że naszą decyzję, co zrobić, powinniśmy skonsultować z dentystą.

Dentyści z Poznania (dentysta-stomatolog) pomogą skontrolować stan naszego uzębienia oraz podpowiedzą jak rozwiązać problemy z zębami. Dużym zainteresowaniem cieszy się wybielanie zębów. Nie chcemy już się godzić z tym, że mamy przebarwione lub z natury żółte zęby, i wstydzić się swojego uśmiechu. Nie boimy się także, że wybielanie zaszkodzi kondycji naszych zębów. Kiedyś mogło, ale w tej chwili wykonywane jest w taki sposób, że nie musimy się niczego obawiać. Efekt osiągniemy stosunkowo szybko. Innym sposobem na przebarwienia, a zwłaszcza te wynikające z przedawkowania fluoru jest zastosowanie porcelanowych nakładek. Ceramika stomatologiczna to w ogóle szeroka dziedzina i mocno powiązana ze stomatologią estetyczną. Oferuje nam ona nie tylko sposoby na wyrównanie kolorytu szkliwa, ale także na bardziej złożone problemy, jak na przykład uszkodzone lub całkowicie zniszczone zęby. W takim przypadku również możemy zdecydować się na porcelanowe forniry – ale tym razem będą to korony lub mosty. Mają one na celu odbudowanie uszkodzonych zębów. Wykona je dla nas każdy stomatolog. Poznań zaś może się poszczycić bogatą bazą gabinetów, które oferują ten zabieg w korzystnej cenie. Jeśli brakuje nam zęba, bo był tak zniszczony, że sam wypadł, lub też nie dało się go wyleczyć i dentysta musiał go nam usunąć, możemy również uzupełnić ten brak za pomocą tytanowego implantu. Jest to najnowocześniejsza metoda. Najważniejsze jednak jest nie to, w jaki sposób uzupełnimy lukę, ale jak szybko. Jeśli tego w ogóle nie zrobimy, zęby sąsiadujące z brakującym mogą się nam rozchwiać i powykrzywiać, powodując w konsekwencji nawet wady zgryzu. Poza tym ważna jest także kwestia estetyki, zwłaszcza, jeśli brakuje nam któregoś z widocznych zębów. Warto zatem coś z tym zrobić, żebyśmy nie musieli się wstydzić swojego uśmiechu.

 

One comment

  1. dominiccus pisze:

    A czy jest to bezpieczne dla zębów? Ja mam bardzo słabe..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>